cheap nfl jerseys
Lamar Jackson jersey
Lamar Jackson jersey
Patrick Mahomes jersey
Tua Tagovailoa jersey
Joe Burrow jersey
George Kittle jersey
Nick Bosa jersey
Cam Newton jersey
Drew Brees jersey
Christian McCaffrey jersey
Russell Wilson jersey
Aaron Donald jersey
DeAndre Hopkins jersey
Michael Thomas jersey
Cincinnati Bengals jerseys
Kansas City Chiefs jerseys
Dallas Cowboys jerseys
Miami Dolphins jerseys
Baltimore Ravens jerseys

Najnowsze wpisy

Najnowsze wpisy

Cięcie waterjet 3D-5X

Cięcie waterjet 3D-5X

Mamy ogromną przyjemność zaprezentować nasze ostatnie wdrożenie – waterjeta wyposażonego w głowicę I-HEAD 3D-5X. Gdy zaczęła wzrastać liczba zapytań dotyczących niwelacji stożka i wycinania brył, postanowiliśmy na nowo przyjrzeć się technologii ciecia wodą w 3D. Doszliśmy do wniosku, że okrzepła na tyle, iż możemy mieć pewność co do jakości działania sterowników, programu do obsługi cięcia, a także wybrać najlepiej sprawdzające się rozwiązania mechaniczne. 

Od dziś w ofercie TECHJET:
I-HEAD 3D-5X – głowica waterjet z najwyższej półki

Głowica tnąca I-HEAD w związku z charakterystyczną budową wykonuje cięcie trójwymiarowych elementów ustalonej jakości, a także 2D, bez efektu stożka. Daje to dwa zastosowania zintegrowane w jednej głowicy, jednocześnie minimalizując czas i koszty cięcia w porównaniu z innymi technologiami. Dzięki oprogramowaniu IGEMS projektowanie i obsługa procesu cięcia 3D stają się dziecinnie proste, a zaawansowana funkcja nestingu pozwala na maksymalne wykorzystanie materiału.

Unikalny model kinematyczny cięcia 3D

W odróżnieniu od innych rozwiązań na rynku, zamiast obracać się wkoło, I-HEAD wychyla się od pionu do kąta 45° w każdym kierunku, podczas gdy wylot dyszy nad materiałem pozostaje w jednym miejscu.

Strumień nie wychodzi więc poza materiał w celu zmiany położenia głowicy, co pozwala ciąć w sposób płynny. Mniej tzw. „jałowych/pustych posuwów” i przerw w cięciu oznacza krótszy czas cięcia i zmniejszoną eksploatację napędów, przy zachowaniu najwyższej jakości cięcia.

Niwelacja efektu stożka

Stożek jest to różnica w wielkości szczeliny cięcia między górną i dolną powierzchnią materiału. Jego wielkość zależy m.in. od prędkości cięcia, grubości i twardości materiału. Zbyt duża prędkość powoduje, że szczelina jest większa u góry i zwęża się ku dołowi. Z kolei przy zbyt małej prędkości cięcia mamy do czynienia z odwróconym stożkiem.

waterjet - stożek cięcia (taper)

Zmiany prędkości cięcia w narożnikach czy na krawędziach wymagających bardziej dokładnej obróbki sprawiają, że kształt wycięty w dolnej powierzchni materiału odbiega od tego wyciętego w górnej. Przy cięciu 2D program IGEMS dobiera tak prędkości cięcia by zminimalizować ten efekt w takim stopniu jak jest to wymagane.

Im większej oczekujemy dokładności, tym czas cięcia będzie dłuższy. Głowica tnąca I-HEAD dzięki funkcji kompensacji stożka niweluje te różnice całkowicie – zarówno w cięciu 2D, jak i 3D – jednocześnie zachowując najbardziej optymalny czas cięcia elementów.

Projektowanie 3D dla opornych

Najważniejszą zaletą zastosowania w naszych maszynach oprogramowania IGEMS do cięcia w trzech wymiarach jest banalnie prosta obsługa. Do wykonania mało skomplikowanych brył wystarczy stworzyć rysunek 2D, a następnie dodać kąty dla poszczególnych krawędzi. Bardziej złożone projekty można tworzyć łącząc górną i dolną podstawę bryły.

Projekty mogą być także łatwo eksportowane z dowolnego oprogramowania do projektowania 3D (Inventor, Solidworks, Solidedge etc.). Wystarczy otworzyć plik w IGEMS i dodać ścieżkę cięcia. Program umożliwia łatwą zamianę rysunków 2D na 3D i odwrotnie.

Prosta obsługa i zaawansowane funkcje

3D-5X jest prawdopodobnie najłatwiejszym w obsłudze programem do tworzenia oraz realizacji zarówno prostych, jak i skomplikowanych projektów cięcia w 3 wymiarach. Jednocześnie zaawansowanym użytkownikom pozwala na pełną kontrolę wielu parametrów. Oprócz dokładnej lokalizacji na osiach X, Y i Z, podaje także informacje o wychyleniu głowicy. Punkt zerowy może być umieszczony w dowolnym miejscu modelu, a przebicie materiału oraz otwory mogą być wykonywane w dowolnej płaszczyźnie.

W celu optymalizacji prędkości cięcia i przebijania materiału program wykonuje bardzo skomplikowane obliczenia uwzględniające rodzaj materiału (a raczej jego wskaźnik obróbki obliczony przez twórców oprogramowania) i jego grubość, profil geometryczny i kierunek wychylenia w każdym punkcie cięcia, a także parametry standardowo ujęte w cięciu 2D – ciśnienie, rozmiar kryzy (od czego zależy ile litrów wody przepłynie w ciągu minuty) i dyszy oraz ilość użytego garnetu.

Nesting 3D

Podobnie jak w przypadku cięcia płaskich detali, IGEMS umożliwia maksymalne wykorzystanie materiału również w cięciu 3D. Nesting, czyli optymalizacja rozkroju pozwala tak „upakować” elementy by zmieścić jak najwięcej detali obok siebie na określonej powierzchni materiału.

W przypadku cięcia brył nie jest to tak oczywiste, ponieważ program musi dodatkowo uwzględnić przebicia wykonywane pod różnymi kątami. Funkcja zaawansowanego nestingu w oprogramowaniu IGEMS optymalizuje rozkład elementów i przebicia materiału tak by żaden z wycinanych detali nie ucierpiał przy wykonywaniu kolejnych.

Symulacja cięcia i ruchu głowicy

IGEMS pozwala wykonać pełną symulację cięcia i ruchu głowicy, przed uruchomieniem procesu obróbki na maszynie (wizualizacja na komputerze). Znajduje błędy i wskazuje ich lokalizację operatorowi. Jest to bardzo przydatna funkcja pozwalająca ustrzec się przed kosztownymi pomyłkami w projektowaniu, mogącymi skończyć się zniszczeniem materiału a nawet samej głowicy tnącej (np. gdy zadamy zbyt małą wysokość materiału, głowica zawadzi o jego krawędź).

To tylko część argumentów, które przemawiają za naszą ofertą. Zapraszamy do składania zapytań dot. waterjetów do cięcia 3D i 2D poprzez formularz kontaktowy na naszej stronie.