cheap nfl jerseys

Najnowsze wpisy

Najnowsze wpisy

INWESTYCJA W WATERJETA – AMORTYZACJA w 2018 r.

INWESTYCJA W WATERJETA – AMORTYZACJA w 2018 r.

Grudzień to ostatni dzwonek dla tych, którzy chcą obniżyć swoje zobowiązania podatkowe. Jednorazowa amortyzacja pozwala odpisac do 100 tys. zł. Większość przedsiębiorców skupia się obecnie na zakupie aut wzw. ze zmianami dotyczącym zaliczania kosztów leasingu na auta osobowe. Zastanów się jednak czy na pewno kolejne auto jest inwestycją, która popchnie Twój biznes do przodu…

DLACZEGO WARTO ZAINWESTOWAĆ W WATERJETA?

Maszyna do cięcia wodą wykorzystywana jest do obróbki praktycznie wszelkich materiałów. Od cienkich blach, przez najrozmaitsze tworzywa i kompozyty po grube słaby kamienia. Wykorzystywana jest w budownictwie, motoryzacji, konstrukcji maszyn, branży meblarskiej, reklamowej itp. Używają jej mali rzemieślnicy i wielcy producenci. Waterjet może wesprzeć Twoją produkcję, poszerzyć wachlarz usług lub otworzyć przed Tobą całkiem nowe możliwości zarabiania.

Wszechstronność tej technologii pozwala elastycznie włączyć ją do obecnego biznesu lub zarabiać dzięki świadczeniu usług dla innych. W związku z tym, waterjet może stać się istotnym filarem firmy, wtedy gdy Twoja branża spowalnia w związku z sezonowością zamówień czy pogorszeniem koniunktury.

POWERJET 2030 OD RĘKI

Tak się składa, że posiadamy na stanie nową maszynę do cięcia wodą. Wyprodukowana była w 2018 roku i objętą jest naszą coroczną “Wyprzedażą Rocznika”. Zestaw POWERJET 2030, bo o nim mowa, to wycinarka o konstrukcji jednoramiennej wraz z pompą o mocy 37KW oraz najlepszym oprogramowaniem na rynku marki IGEMS. To najbardziej uniwersalna konfiguracja, która pozwala sprawnie obsługiwać zlecenia, zarówno te najmniejsze, jak i te największe, czy też maksymalizować efektywność własnej produkcji.

Duża moc pozwala szybko ciąć najrozmaitsze materiały nawet do 30cm grubości. Natomiast jedno ramię daje dostęp do stołu z trzech stron. Umożliwia to operatorowi jednoczesne monitorowanie procesu cięcia i układanie kolejnych arkuszy do obróbki. Również oprogramowanie pozwala zaoszczędzić sporo czasu, koszty cięcia, a także materiał. Tu możesz przeczytać więcej na temat oprogramowania do zarządzania procesem cięcia marki IGEMS.

JEDNORAZOWA AMORTYZACJA

Podobnie jak w zeszłym roku, płatnicy CIT i PIT, mogą odliczyć jednorazowo koszty zakupu nowych środków trwałych do sumy 100 tys. zł (art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2018 r., poz. 800 ze zm.). Jednorazowa amortyzacja dotyczy wszystkich pozycji z grup 3–6 oraz 8 Katalogu Środków Trwałych z 2016 r.

Niektóre firmy mogą skorzystać z amortyzacji jednorazowej do 50 tys. euro w ramach pomocy de minimis. Ulga ta dotyczy przedsiębiorców, którzy założyli działalność w 2018 roku lub posiadają status małego podatnika, tzn. gdy ich przychód ze sprzedaży brutto w 2018 nie przekroczył 1,2 mln euro.

Jednorazowy odpis amortyzacyjny obejmuje zakup obrabiarek do metali (podgrupa 41 KŚT). Waterjet należy do rodzaju “pozostałych obrabiarek do metali, w tym obrabiarek kombinowanych, jednostek obróbczych zespołowych, automatycznych linii obróbczych oraz obrabiarek specjalizowanych”. Musisz zadbać tylko o dodanie właściwego kodu klasyfikacji działalności w swoim wpisie do CEiDG lub KRS.

Przepisy te stworzono po to, żeby zachęcić przedsiębiorców do inwestowania w nowe maszyny. Zakup nowoczesnych technologii zwiększa przecież konkurencyjność polskich przedsiębiorstw. Właśnie maszyna do cięcia wodą jest idealnym przykładem. Może nie tylko usprawnić dotychczasową działalność Twojej firmy, ale poszerzyć zakres Twoich usług lub umożliwić wyprodukowanie nowego asortymentu.

Jeśli chcesz zainwestować w waterjeta i zamortyzować 100 tysięcy złotych jeszcze w 2018 roku, zadzwoń teraz: 586982333. Zostało naprawdę niewiele czasu!