IGEMS CAD/CAM

 

Najlepsze oprogramowanie do cięcia wodą na świecie.
I cóż, że ze Szwecji…

Moduły w standardzie

Moduł CAM

CAM to główne narzędzie w technologii cięcia wodą. Decyduje o rodzaju, długości i miejscu wbicia, kierunku ścieżki i wielu innych parametrach. Ustawienie ich to całkiem skomplikowana sprawa, no chyba, że używasz oprogramowania IGEMS, które przekształca parametry strumienia wody w przydatne i łatwe w użyciu funkcje.

Moduł szybkich wycen i raportowania

Jest to funkcjonalność szczególnie przydatna w centrach usługowego cięcia wodą. Pozwala skonfigurować wszystkie koszty i uwzględnić założoną marżę, generując ostateczną wycenę dla klienta zamawiającego usługę cięcia. Szybka odpowiedź na zapytanie to w dzisiejszych czasach jedna z podstawowych przewag konkurencyjnych.

Optymalizacja rysunków

Moduł zawiera narzędzia do optymalizacji i poprawiania geometrii lub krawędzi detali na uszkodzonym rysunku 2D. Możemy w łatwy i szybki sposób usunąć błędy takie jak nakładające się lub poprzerywane linie, zbyt duża ilość segmentów, czy inne błędy uniemożliwiające dokładne wycięcie elementu lub zaburzające płynność procesu cięcia.

Nesting II stopnia

Automatycznie rozmieszcza detale na arkuszu w optymalny sposób, ale pozwala też decydować o różnych parametrach (obrót części, odległość między elementami, początek i kierunek rozkładu itd.). Więcej elementów z jednego arkusza i wspólne linie cięcia to oszczędność materiału, czasu i kosztów cięcia, a więc czysty zysk.

Moduł CAD 2D

Rozbudowane narzędzie CAD do rysowania 2D daje możliwość tworzenia projektu od zera. Możemy rysować w wielu warstwach, wymiarować oraz poprawiać gotowy rysunek otrzymany od klienta. Obsługuje podstawowe formaty CAD takie DWG, DXF. Każdy użytkownik z doświadczeniem w AutoCAD szybko opanuje projektowanie w IGEMS.

Optymalizacja cięcia AWJ

Moduł AWJ przelicza prędkości cięcia na podstawie parametrów takich jak grubość i rodzaj materiału, jakość cięcia, ciśnienie wody, wielkość kryzy oraz ilość podawanego garnetu. IGEMS dobierze optymalne parametry na każdym etapie wycinania detalu, minimalizując czas i koszty cięcia. Wygeneruje też szczegółowy raport z kosztorysem.

Moduły dodatkowe

moduł do cięcia płytek (Tilemaker)

Moduł do cięcia płytek (TileMaker)

Niezastąpione narzędzie do tworzenia mozaik – rozet i obrazów z kamienia, płytek ceramicznych, ew. ze wstawkami z innych materiałów ciętych wodą. Automatycznie oddziela i powiela różne obszary rysunku na podstawie kolorów reprezentujących różne rodzaje czy barwy materiałów przeznaczonych do wykonania mozaiki.

moduł do tworzenia znaków

Moduł do tworzenia znaków (SignMaker)

Składa się z trzech funkcji przydatnych do pracy z czcionkami i obrazami. Image Tracer konwertuje pliki JPG, BMP, PNG na pliki wektorowe gotowe do cięcia. Z kolei Font Tracer zamienia czcionki True Type na wektory, które można wykorzystać w projekcie. Funkcja Image pozwala wykorzystać fragmenty obrazu i przenieść je do projektu cięcia.

moduł do cięcia wodą 3D

Moduł do cięcia 3D

Obejmuje projektowanie i optymalizację cięcia (CAD/CAM) dla pięciu osi (i dodatkowej osi obrotowej do cięcia rur). Umożliwia programowanie bezpośrednio na gotowych modelach 3D. Zawiera funkcję nestingu 3D i tworzenia projektu mocowania do obróbki brył. Wizualizuje też ścieżkę narzędzia, informując o ew. kolizji głowicy z materiałem.

kamera skanująca materiał

Moduł do skanowania materiału kamerą

W połączeniu z kamerą zainstaowaną nad stołem pozwala przygotować nesting na arkuszach o nieregularnych kształtach, posiadających już otwory, także po wcześniej wyciętych detalach, z uwzględnieniem dokładnej pozycji otworów, minimalizując ilość odpadów.

kompensacja stożka cięcia waterjetem

Kompensacja stożka

Wraz z modułem cięcia 3D dostępne jest rozszerzenie do kompensacji stożka – obsługiwane przez tę samą głowicę – TILTER 3D5X. Powstawanie stożka to naturalna konsekwencja cięcia wodą grubszych materiałów. Kompensacja stożka pozwala zachować idealny kąt cięcia i zadane wymiary detalu bez względu na grubość arkusza.

floating license

Licencja wielostanowiskowa

Przypisana do fizycznego klucza, pozwala pracować na dowolnym komputerze w sieci, do którego aktualnie wpięty jest klucz. W połączeniu z opcją zarządzania przez pulpit zdalny, umożliwia pracę także spoza sieci firmowej. W czasach coraz większej popularności pracy zdalnej, wielu klientów decyduje się na to rozwiązanie gwarantujące mobilność.

oprogramowanie do cięcia wodą - waterjet
ZADAJ PYTANIE
ZADZWOŃ
ZOSTAW NUMER
ZOSTAW NR

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Skontaktuj się ze mną. Odpowiem na wszystkie pytania dotyczące oprogramowania IGEMS i naszych szkoleń z obsługi procesu cięcia wodą.

kierwonik serwisu waterjetów Techjet