cheap nfl jerseys

Najnowsze wpisy

Najnowsze wpisy

Waterjet – zastosowanie – Kamień, szkło i ceramika

Kamień, szkło i ceramika

Technologia abrazyjnego skrawania strumieniem wodnym pozwala na cięcie kamieni naturalnych takich jak marmur, granit czy piaskowiec. Znajduje to swoje zastosowanie we wszelkiego rodzaju działalnościach – od kamieniarstwa począwszy, na produkcji elementów dekoracyjnych (insertów, rozet, mozaiki) kończąc.

Ponadto WATERJETY doskonale nadają się do skrawania powierzchni szklanych bez względu na to czy mamy do czynienia ze szkłem zwykłym, warstwowym czy kuloodpornym. Szkło jest bardzo specyficznym materiałem, zazwyczaj trudno poddającym się obróbce. Mimo wysokiej wytrzymałości konstrukcyjnej powierzchnie szklane stosunkowo łatwo ulegają zarysowaniom i poddają się kruszeniu. Dlatego najlepszym sposobem na skrawanie owych powierzchni jest stosowanie technologii WATERJET, pozwalającej na zapewnienie bezpieczeństwa cięcia i obróbki na najwyższym poziomie.

Wreszcie, maszyny typu WATERJET pozwalają na delikatne i precyzyjne cięcie powierzchni ceramicznych, glazury i gresu nie pozostawiając żadnych niepożądanych znamion zewnętrznych w postaci zarysowań i nierównych krawędzi.

Bazowe parametry wszystkich powyższych materiałów, a wśród nich wytrzymałość pozostają nienaruszone, dzięki czemu skrojone elementy mogą być wykorzystywane zgodnie ze swoim przeznaczeniem bez żadnego uszczerbku na jakości.