Najnowsze wpisy

Najnowsze wpisy

Waterjet – zastosowanie – Przemysł lotniczy

Przemysł lotniczy

Dzięki zastosowaniu technologii cięcia wodą możliwe jest cięcie nawet najtwardszych materiałów. W przemyśle lotniczym technologii tej używa się do cięcia tytanu, stali kwasowych, kewlaru i aluminium. Dzięki temu powstają między innymi: kadłuby samolotów,  części do kadłubów i elementy składowe silników samolotów.

Cięciu strumieniem wodnym poddaje się również szeroki zakres materiałów miękkich stanowiących elementy wykończeniowe samolotów m.in.:  osłony,  wykładziny,  tapicerki i obicia oraz fotele.

Technologia cięcia strumieniem wodnym jest bardzo powszechnie stosowana w przemyśle lotniczym ze względu na wysoką precyzję cięcia oraz łatwość w obróbce trudno obrabialnych materiałów stosowanych powszechnie w tej gałęzi przemysłu.

Z uwagi na zapewnienie bezpieczeństwa nierozerwalnie kojarzonego z przemysłem lotniczym maszyny typu WATERJET pozwalają na cięcie materiałów przy użyciu zimnego strumienia wody dzięki czemu elementy poddawane obróbce nie ulegają odkształceniom i fizycznym uszkodzeniom.