Akcesoria waterjet

Dysponujemy bogatym arsenałem akcesoriów do waterjetów, ale tylko tych sprawdzonych. Niektóre z nich, takie jak pompy, czy głowica do cięcia 3D to komponenty serii Customjet. Inne mogą zostać dołączone do dowolnej serii waterjetów TECHJET.

uchylna głowica waterjet

Głowica 5-osiowa do cięcia 3D

Umożliwia cięcie skomplikowanych kształtów pod różnymi kątami, łatwe i precyzyjne pozycjonowanie głowicy przy wycinaniu różnych otworów w bryłach, a także tzw. niwelację stożka pozwalającą na idealne dopasowanie elementów.e.

pompa wzmacniaczowa waterjet

Pompa waterjet Extreme 6200 bar

Pompa wzmacniaczowa generująca najwyższe możliwe ciśnienie robocze w branży waterjet: 6200 bar (90000 PSI). Niezastąpiona przy cięciu ekstremalnie twardych i grubych materiałów. Pozwala osiągnąć zawrotną prędkość cięcia, nieosiągalną dla słabszych pomp.

ikona - pompa dwuwzamcniaczowa waterjet

Pompa dwu-wzmacniaczowa 100HP

Pompa waterjet pozwalająca zwiększyć przepływ wody w układzie przy zachowaniu optymalnego ciśnienia roboczego. Wykorzystywana głównie w masowej produkcji powtarzalnych elementów, w połączeniu z dużymi stołami roboczymi.

system podnoszenia lustra wody

System podnoszenia lustra wody

Podnoszenie lustra wody pozwala przede wszystkim zmniejszyć hałas generowany w trakcie cięcia. Generuje mniej rozbryzgów, szczególnie w trakcie przebijania materiału, ułatwiając utrzymanie czystej i suchej nawierzchni wokół maszyny.

systema usuwania garnetu

System usuwania ścierniwa

W trakcie cięcia na dnie wanny zbierają się drobinki ciętego materiału oraz specjalne ścierniwo do cięcia, czyli garnet, który stanowi największy procent odpadów. System usuwania ścierniwa pozwala pozbyć się go bez przerywania pracy maszyny.

czujnik antykolizyjny

Czujnik antykolizyjny

Obsługa waterjeta wymaga pewnej uważności, ale w wielu przypadkach można się uchronić przed błędami ludzkimi. Czujnik antykolizyjny chroni głowicę przed uderzeniem w płaszczyźnie horyzontalnej o materiał leżący na stole.

system chłodzenia wody

System chłodzenia wody

Intensywna praca podnosi temperaturę oleju w pompie. Chłodzenie wodą zabezpiecza przed przegrzaniem i pozwala na ciągłą pracę waterjeta na najwyższych obrotach 24h/dobę. System chłodzenia z obiegiem zamkniętym przynosi ogromną oszczędność wody, nawet 20l na minutę pracy maszyny.

czujnik wysokości

Czujnik wysokości

Ułatwia pozycjonowanie głowicy nad materiałem przyspieszając pracę. Czujnik wysokości chroni ją także przed zniszczeniem w przypadku materiałów o nierównej powierzchni lub w przypadku podniesienia materiału w trakciu cięcia, co może zdarzać się szczególnie często niedoświadczonym operatorom.<

stacja uzdatniania wody do waterjeta

Stacja uzdatniania wody

Polecana klientom wszędzie tam, gdzie woda jest niskiej jakości. Pozwala chronić elementy mające styczność z wodą, także w układzie wysokiego ciśnienia, wydłużając znacznie żywotność części eksploatacyjnych pompy i wycinarki wodnej.

nawiertnica zintegrowana z ramieniem waterjeta

Nawiertnica zintegrowana z ramieniem

Czasem może się okazać, że przebijanie materiału strumieniem wody będzie mniej efektywne niż zastosowanie dodatkowego narzędzia, jakim jest nawiertnica. Zintegrowanie jej z ramieniem waterjeta pozwala na zautomatyzowanie całego procesu obróbki.

oświetlenie montowane na ramieniu waterjeta

Oświetlenie montowane na ramieniu

Dodatkowe oświetlenie daje większy komfort pracy, szczególnie przy cięciu drobnych elementów. Ramię waterjeta nie rzuca wtedy cienia na obszar roboczy stołu. O wiele łatwiej układać materiał i zdejmować detale i odpady.

kamera skanująca materiał

Kamera skanująca materiał

Służy do skanowania arkuszy o nieregularnych kształtach, posiadających już otwory, także po wcześniej wyciętych detalach. Pozwala przygotować nesting (czyli upakowanie detali na arkuszu) z uwzględnieniem dokładnej pozycji otworów. Dzięki temu maksymalizujemy wykorzystanie materiału i minimalizujemy ilość.

ZADAJ PYTANIE
ZADZWOŃ
ZOSTAW NUMER
ZOSTAW NR

Co powinienem wiedzieć o Twoich potrzebach?

Powiedz mi co powinno znaleźć się w Twojej ofercie. Zadzwoń i zadaj mi wszystkie istotne pytania na które potrzebujesz odpowiedzi.

Dyrektor sprzedaży waterjetów w TECHJET

Marcin Cegielski, dyrektor generalny

prezes i dyrektor sprzedaży maszyn CNC (waterjet, laser fiber, prasy krawędziowe) w Techjet

Serie waterjetów TECHJET

Planujesz świadczyć usługi cięcia wodą, tniesz grubsze materiały lub zależy Ci na wydajnej produkcji wielu elementów? Wybierz serię POWERJET.

Jeśli szukasz oszczędności przy zakupie i planujesz ciąć materiały o grubości nieprzekraczającej 160mm, koniecznie sprawdź możliwości serii SMARTJET.

Chcesz przygotować się do rozmowy z handlowcem?

Dziękujemy
za pobranie poradnika

Życzymy udanej lektury!

Od czego zacząć? O co pytać?

Pobierz poradnik
Waterjet - jak wybrać mądrze - poradnik TECHJET