cheap nfl jerseys
Lamar Jackson jersey
Lamar Jackson jersey
Patrick Mahomes jersey
Tua Tagovailoa jersey
Joe Burrow jersey
George Kittle jersey
Nick Bosa jersey
Cam Newton jersey
Drew Brees jersey
Christian McCaffrey jersey
Russell Wilson jersey
Aaron Donald jersey
DeAndre Hopkins jersey
Michael Thomas jersey
Cincinnati Bengals jerseys
Kansas City Chiefs jerseys
Dallas Cowboys jerseys
Miami Dolphins jerseys
Baltimore Ravens jerseys

Najnowsze wpisy

Najnowsze wpisy

Technologia waterjet

Technologia waterjet

Technologia WATERJET, wykorzystując strumień wody o ekstremalnie wysokim ciśnieniu, najczęściej z domieszką ścierniwa, pozwala na przecinanie najrozmaitszych surowców i tworzyw – od bardzo cienkich folii po materiały o grubości 30 cm. W przeciwieństwie do cięcia laserem czy plazmą, praca maszyny do cięcia wodą nie pozostawia nierówności na krawędziach, które wymagałyby dodatkowej obróbki, a sam materiał nie zmienia się pod wpływem wysokiej temperatury, nacisków mechanicznych, ani oddziaływań chemicznych.

Uniwersalność w cięciu materiałów

Kolejnym atutem technologii WATERJET jest krótki czas potrzebny do przygotowania procesu obróbki, co w połączeniu z oprogramowaniem CNC umożliwia produkcję jednostkową oraz produkcję w skali makro. Technologia cięcia strumieniem wodnym doskonale nadaje się do obróbki wszelkiego rodzaju metali (takich jak stal konstrukcyjna, węglowa, kwasoodporna, narzędziowa, pancerna, nierdzewna, stopowa, ocynkowana; metali kolorowych, np. aluminium, miedź, brąz, mosiądz), szkła (zwykłego, warstwowego, zbrojonego, pancernego), drewna, tekstyliów, gumy, ceramiki (porcelany, gresów, płytek ceramicznych), kamieni naturalnych, kompozytów, tworzyw sztucznych i wielu innych materiałów, które w przypadku użycia alternatywnych technik skrawania, mogą sprawiać problemy.

Technologia WATERJET jest przyjazna dla środowiska

Cięcie wodą nie ma sobie równych w przypadku obróbki cienkich, delikatnych materiałów np. aluminiowych blach, cienkich szyb, tektury, papieru, plexi itd. Kolejnym wyznacznikiem innowacyjności jest fakt, że technologia WATERJET, jako metoda nie wymagająca użycia żadnych środków chemicznych oraz stosunkowo niewielkiej ilości energii jest przyjazna środowisku. Ma to ogromne znaczenie dla nas i dla wszystkich innych, którym kwestie ekologii nie są obojętne.