IGEMS CAD/CAM

 

Najlepsze oprogramowanie do cięcia wodą na świecie.
I cóż, że ze Szwecji…

Moduły w standardzie

moduł CAM do waterjeta

Moduł CAM

CAM to główne narzędzie w technologii cięcia wodą. Decyduje o rodzaju, długości i miejscu wbicia, kierunku ścieżki i wielu innych parametrach. Ustawienie ich to całkiem skomplikowana sprawa, no chyba, że używasz oprogramowania IGEMS, które przekształca parametry strumienia wody w przydatne i łatwe w użyciu funkcje.

moduł szybkich wycen cięcia wodą

Moduł szybkich wycen i raportowania

Jest to funkcjonalność szczególnie przydatna w centrach usługowego cięcia wodą. Pozwala skonfigurować wszystkie koszty i uwzględnić założoną marżę, generując ostateczną wycenę dla klienta zamawiającego usługę cięcia. Szybka odpowiedź na zapytanie to w dzisiejszych czasach jedna z podstawowych przewag konkurencyjnych.

optymalizacja rysunków

Optymalizacja rysunków

Moduł zawiera narzędzia do optymalizacji i poprawiania geometrii lub krawędzi detali na uszkodzonym rysunku 2D. Możemy w łatwy i szybki sposób usunąć błędy takie jak nakładające się lub poprzerywane linie, zbyt duża ilość segmentów, czy inne błędy uniemożliwiające dokładne wycięcie elementu lub zaburzające płynność procesu cięcia.

nesting 2 stopnia maszyny do cięcie wodą

Nesting II stopnia

Automatycznie rozmieszcza detale na arkuszu w optymalny sposób, ale pozwala też decydować o różnych parametrach (obrót części, odległość między elementami, początek i kierunek rozkładu itd.). Więcej elementów z jednego arkusza i wspólne linie cięcia to oszczędność materiału, czasu i kosztów cięcia, a więc czysty zysk.

moduł CAD 2D - projektowanie

Moduł CAD 2D

Rozbudowane narzędzie CAD do rysowania 2D daje możliwość tworzenia projektu od zera. Możemy rysować w wielu warstwach, wymiarować oraz poprawiać gotowy rysunek otrzymany od klienta. Obsługuje podstawowe formaty CAD takie DWG, DXF. Każdy użytkownik z doświadczeniem w AutoCAD szybko opanuje projektowanie w IGEMS.

optymalizacja procesu cięcia

Optymalizacja cięcia AWJ

Moduł AWJ przelicza prędkości cięcia na podstawie parametrów takich jak grubość i rodzaj materiału, jakość cięcia, ciśnienie wody, wielkość kryzy oraz ilość podawanego garnetu. IGEMS dobierze optymalne parametry na każdym etapie wycinania detalu, minimalizując czas i koszty cięcia. Wygeneruje też szczegółowy raport z kosztorysem.

Moduły dodatkowe

moduł do cięcia płytek (Tilemaker)

Moduł do cięcia płytek (TileMaker)

Niezastąpione narzędzie do tworzenia mozaik – rozet i obrazów z kamienia, płytek ceramicznych, ew. ze wstawkami z innych materiałów ciętych wodą. Automatycznie oddziela i powiela różne obszary rysunku na podstawie kolorów reprezentujących różne rodzaje czy barwy materiałów przeznaczonych do wykonania mozaiki.

moduł do tworzenia znaków

Moduł do tworzenia znaków (SignMaker)

Składa się z trzech funkcji przydatnych do pracy z czcionkami i obrazami. Image Tracer konwertuje pliki JPG, BMP, PNG na pliki wektorowe gotowe do cięcia. Z kolei Font Tracer zamienia czcionki True Type na wektory, które można wykorzystać w projekcie. Funkcja Image pozwala wykorzystać fragmenty obrazu i przenieść je do projektu cięcia.

moduł do cięcia wodą 3D

Moduł do cięcia 3D

Obejmuje projektowanie i optymalizację cięcia (CAD/CAM) dla pięciu osi (i dodatkowej osi obrotowej do cięcia rur). Umożliwia programowanie bezpośrednio na gotowych modelach 3D. Zawiera funkcję nestingu 3D i tworzenia projektu mocowania do obróbki brył. Wizualizuje też ścieżkę narzędzia, informując o ew. kolizji głowicy z materiałem.

kamera skanująca materiał

Moduł do skanowania materiału kamerą

W połączeniu z kamerą zainstaowaną nad stołem pozwala przygotować nesting na arkuszach o nieregularnych kształtach, posiadających już otwory, także po wcześniej wyciętych detalach, z uwzględnieniem dokładnej pozycji otworów, minimalizując ilość odpadów.

kompensacja stożka cięcia waterjetem

Kompensacja stożka

Wraz z modułem cięcia 3D dostępne jest rozszerzenie do kompensacji stożka – obsługiwane przez tę samą głowicę – TILTER 3D5X. Powstawanie stożka to naturalna konsekwencja cięcia wodą grubszych materiałów. Kompensacja stożka pozwala zachować idealny kąt cięcia i zadane wymiary detalu bez względu na grubość arkusza.

floating license

Licencja wielostanowiskowa

Przypisana do fizycznego klucza, pozwala pracować na dowolnym komputerze w sieci, do którego aktualnie wpięty jest klucz. W połączeniu z opcją zarządzania przez pulpit zdalny, umożliwia pracę także spoza sieci firmowej. W czasach coraz większej popularności pracy zdalnej, wielu klientów decyduje się na to rozwiązanie gwarantujące mobilność.

logo IGEMS - marki oprogramowania waterjet
oprogramowanie do cięcia wodą - waterjet
ZADZWOŃ
ZADZWOŃ
ZOSTAW NUMER
ZOSTAW NR

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zadzwoń.

Skontaktuj się ze mną. Odpowiem na wszystkie pytania dotyczące oprogramowania IGEMS i naszych szkoleń z obsługi procesu cięcia wodą.

Kierownik serwisu TECHJET Sp. z o.o.

Radosław Kardasiński, kierownik serwisu

kierwonik serwisu waterjetów Techjet