Dlaczego duży waterjet się opłaca?

Cena waterjeta a opłacalność

Wybór waterjeta to nie prosta sprawa. Na decyzję o zakupie tej czy innej maszyny do cięcia wodą często decyduje cena, czasem marka, czasem specjalne funkcjonalności. Niestety, do gadżetów (takich jak głowica wieloosiowa, czujniki kolizji czy wysokości lub kamery) rzadko przykłada się miarę opłacalności inwestycji. Z naszej obserwacji wynika, że zamiast wymyślnych opcji, warto najpierw rozważyć najprostsze rozwiązania.

Cena waterjeta poprzez amortyzację wpływa na całkowity koszt eksploatacji, dlatego nie opłaca się inwestować w bardzo drogie i mało przydatne akcesoria, które nie zarabiają na siebie. Lepiej zainwestować w większy stół lub mocniejszą pompę, co da dużo większy zwrot z inwestycji.

waterjet z serii Megajet do cięcia detali wielkogabarytowych

Konkurencyjność

Warto oferować usługi, których nie zrealizuje konkurencja, a przy tym oszczędzać czas, ponieważ każda minuta pracy maszyny to zysk, a każda przerwa w cięciu to utrata tego zysku na rzecz konkurencji…

Waterjet dzięki sprytnemu oprogramowaniu i krótkiemu procesowi przygotowania produkcji pozwala przyjmować różne zlecenia, zarówno te duże na wiele godzin cięcia, jak i te drobne, jak np. frezowanie płytek. Duży stół daje przewagę w każdym z tych przypadków. Po pierwsze umożliwia obróbkę większych arkuszy, które:

– są bardziej opłacalne w zakupie,

– pozwalają na bardziej optymalne upakowanie elementów (nesting) oszczędzając materiał,

– w przypadku niektórych materiałów są najmniejszym dostępnym wolumenem (jak np. ALU 5083 wykorzystywane do produkcji statków czy elementów platform wiertniczych narażonych na działanie wody morskiej).

Większe arkusze, to także możliwość wycięcia większych elementów, ale to wcale nie znaczy, że na dużym stole nie opłaca się wycinanie małych detali. Wręcz przeciwnie – duży stół prócz oszczędności materiału daje oszczędność czasu. Oznacza bowiem możliwość jednoczesnego wykonywania cięcia w jednej części stołu i przygotowywania kolejnej serii produkcji w drugiej, podczas gdy na małym stole możemy położyć tylko jeden arkusz i czekać, aż zostanie obrobiony. Duży waterjet wymaga także mniejszej częstotliwości opróżniania wanny, a więc konieczne przerwy w pracy występują rzadziej.

Najczęściej spotykany rozmiar stołu maszyn do cięcia wodą w branży usługowej i produkcyjnej to 2×3 m. Zakup większego waterjeta sprawia, że jest się bardziej atrakcyjnym partnerem na rynku, ale ta korzyść nie musi być okupiona dużymi wydatkami. Wycinarka wodna o dwa razy większym stole nie musi być dwa razy droższa.

Coraz większym zainteresowaniem klientów cieszy się jednoramienny waterjet o wymiarach 2×6 m. Przy dwa razy większej powierzchni roboczej, zajmuje stosunkowo niewiele miejsca i pozwala na dostęp do stołu z trzech stron. Podobnie jak inne maszyny TECHJET jest łatwy w instalacji, niezawodny i precyzyjny, a oddzielony korpus zapewnia bezpieczne ładowanie ciężkich materiałów wózkiem widłowym.

W złożonej i precyzyjnej dziedzinie często potrzebujesz sposobu na relaks i odprężenie po intensywnej pracy. Wzięcie udziału w Ice casino może być idealną formą spędzania wolnego czasu. Oferuje formę rozrywki, która kontrastuje ze staranną i zorganizowaną pracą, zapewniając zarówno spontaniczne i ekscytujące doświadczenie, jak i niezbędny odpoczynek dla umysłu. Pamiętaj, że odpoczynek jest równie ważny jak wydajność, zwłaszcza w branżach wymagających wysokich kwalifikacji.

Zobacz, jak łatwo stać się konkurencyjnym na rynku waterjetów! Przekonaj się, że ceny modeli TECHJET są bardzo atrakcyjne w stosunku do ich rozmiarów.

Skontaktuj się z naszym działem handlowym:

58 698 23 33

Możesz też sprawdzić ofertą na naszej stronie – posiadamy modele waterjetów o różnych rozmiarach stołu roboczego, nawet do 3×12 m.