Najnowsze wpisy

Najnowsze wpisy

Głowica uchylna manualnie – akcesorium waterjeta, które daje faktyczną przewagę…

Głowica uchylna manualnie – akcesorium waterjeta, które daje faktyczną przewagę…

Myśląc o zakupie waterjeta, prawdopodobnie rozważasz także w jakie wyposażenie należałoby go uzbroić. Zakładamy, że wydatek na urządzenia do cięcia wodą jest inwestycją, która ma przynieść określone korzyści. Warto więc przyłożyć podobną miarę do akcesoriów – tych oferowanych w standardzie oraz tych dodatkowo płatnych.

Firmy sprzedające urządzenia typu Waterjet mają w zanadrzu różnego typu oprzyrządowanie i gadżety, mniej lub bardziej użyteczne. Nie wszystkie są warte swojej ceny i potencjalnych problemów technicznych jakie mogą przysporzyć w trakcie eksploatacji waterjeta. Jest jednak kilka takich, które warto rozważyć. Jednym z nich jest uchylna głowica tnąca, taka jak model SP7 dostarczany w standardzie do każdego urządzenia TECHJET, bo jest to niezwykle przydatne akcesorium, które pozwala zarabiać więcej.

Prosta w obsłudze głowica tnąca SP7

Większość sprzedawców waterjetów może zaoferować tradycyjną głowicę do cięcia prostego (2d) lub ewentualnie znacznie bardziej zaawansowaną, ale i droższą opcją, jaką jest głowica do cięcia trójwymiarowych brył, wraz z całym sterowaniem. Z moich rozmów z klientami rozważającymi zakup głowicy 3d bardzo często wynika, że wystarczającym rozwiązaniem okazuje się wariant pośredni – łączący niskie koszty zakupu i eksploatacji oraz możliwość wzdłużnego cięcia pod kątem do 45°, czyli właśnie uchylna głowica SP7.

głowica tnąca do cięcia waterjet pod kątem 45 st uchylana manualnie

Waterjet TECHJET wyposażony w SP7 wycina kształty płaskie i tnie pod kątem bez zmiany narzędzi, oszczędzając czas i koszty produkcji. Dodatkowo generuje znaczne oszczędności w kosztach związanych z zakupem głowicy i eksploatacją części zamiennych w porównaniu z głowicami 3d uchylanymi numerycznie.

W porównaniu z głowicami nie posiadającymi tej funkcji, koszty eksploatacji wciąż wypadają bardzo korzystnie i to bez względu na to, czy funkcja cięcia pod kątem jest używana często czy też sporadycznie. SP7 sprawdza się nie tylko jako podstawowe narzędzie do obsługi różnorodnych zleceń, ale także przy pracach typowo warsztatowych, na własny użytek.

Fazowanie i spawanie

W przypadku świadczenia usług cięcia, możliwość cięcia pod kątem pozwala zyskać sporą przewagę nad konkurencją, która nie posiada takiego rozwiązania w swojej maszynie. Zwłaszcza firmy budowlane zajmujące się wykańczaniem wnętrz bardzo chętnie korzystają z takiej usługi przygotowując fazę do ułożenia narożników z kafli. Obróbka kafli niesie za sobą określone wymagania związane z ryzykiem ich zniszczenia. Wykorzystanie waterjeta minimalizuje to ryzyko.

Płytki ceramiczne to oczywiście nie jedyne zastosowanie „ukosowania”. Dla firm z branży stalowej stanowi doskonałe narzędzie do fazowania blach przed spawaniem, eliminujące szlifowanie krawędzi przed nałożeniem spoin. W naszym centrum cięcia nierzadko zdarzają się także zlecenia związane z cięcia kamienia, pleksi czy tworzyw pod kątem w celach estetycznych lub dopasowania przylegających do siebie elementów.

Ze wszystkich „gadżetów” do waterjeta, uchylna manualnie głowica SP7 jest zdecydowanie najlepszym wyborem. Dlatego też od początku oferujemy ją jako standardowy element wyposażenia naszych maszyn.

Tomasz Łapiński
Dyrektor sprzedaży w TECHJET