Inteligentne oprogramowanie waterjet z nestingiem

Maszyny do cięcia wodą firmy TECHJET są wyposażone w bardzo użyteczną funkcję oprogramowania. Mowa o zaawansowanym nestingu – opcji automatycznego układania elementów na arkuszu, maksymalizującego wykorzystanie materiału. Oprogramowanie waterjet dostępne jest u nas w standardzie – bez żadnych dodaktowych opłat. 

Oprogramowanie waterjet marki IGEMS - najlepsze w branży

Oprogramowanie waterjet to 50% sukcesu

Program instalowany w waterjetach TECHJET to nowoczesny i niezwykle inteligentny system sterowania procesem cięcia wodą, wspomagający lub zastępujący pracę człowieka. Dzięki temu waterjeta może obsługiwać praktycznie każdy. Do pracy z oprogramowaniem TECHJET wystarczy podstawowa znajomość systemu Windows oraz rysunek lub zdjęcie wzoru, który zamierzamy wyciąć.

Po wgraniu kształtu wybieramy materiał, grubość oraz jakość, w jakiej maszyna ma wyciąć dany kształt. Program sam za nas dobiera odpowiednie parametry cięcia tak, aby detal był wykonany zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Program instalowany w standardzie w waterjetach TECHJET zawiera też moduły dla zaawansowanych użytkowników. Osoby doświadczone mogą zmodyfikować praktycznie każdy parametr cięcia, co czyni z tego oprogramowania jedno z najpotężniejszych rozwiązań do cięcia strumieniem wody na rynku.

Warto podkreślić, że to inteligentne oprogramowanie sterujące pozwala również na wycięcie elementu na podstawie zdjęcia lub grafiki, którą możemy skopiować choćby z Internetu. Nie trzeba umieć rysować. Wystarczy skopiować grafikę do pliku np. w formacie .jpg i wprowadzić do oprogramowania sterującego wyposażonego w odpowiednie funkcje.

Nesting cięcie wodą - rozkłąd elementów na arkuszu

Nesting, czyli funkcja automatycznego układania – jak to działa?

Zaawansowany nesting to odpowiedź na pytanie, które często zadają sobie właściciele firm produkcyjnych. Jak produkować z materiałów własnych, aby zwiększyć wydajność produkcji i więcej zarabiać, przy jak najmniejszych startach produkcyjnych?

Wyobraźmy sobie, że nasza firma otrzymuje zlecenie produkcji pewnego elementu z dość drogiego materiału. Standardowe oprogramowanie waterjeta rozrysowuje projektowany element na materiale i waterjet rozpoczyna swoją pracę. Maszyna do cięcia wodą działa tak, jak zostanie zaprogramowana. Zazwyczaj urządzenie nie wykorzystuje przy cięciu całego dostępnego obszaru i powstają tzw. odpady produkcyjne.

Nesting gwarantuje najlepszy rozkład elementów do wycięcia – nie tylko identycznych elementów, jak ma to miejsce w mniej zaawansowanych programach do cięcia. Nasze oprogramowanie waterjet posiada funkcję zagnieżdżania jednego elementu w drugim (np. w otworach umieszczane są automatycznie mniejsze elementy). Podobnie jest w przypadku układania kształtów zachodzących w kształt innych elementów.

Program z funkcją automatycznego rozmieszczania elementów jest w stanie poukładać je na arkuszu, wypełniając każdy skrawek wolnej przestrzeni. Człowiekowi zajęłoby to chyba z miesiąc, a nasz komputer wykonuje obliczenia w ciągu kilkudziesięciu sekund

Nie trzeba dodawać, że w ten sposób nasza produkcja nie będzie generowała niepotrzebnych strat materiałowych. To zaś przełoży się na nasze zyski. Jest to bardzo ważne, jeśli pracujemy na dość drogich materiałach. Technologię waterjet najczęściej wykorzystujemy właśnie do grubszych i droższych materiałów.