Waterjet do kamienia a biblioteki cięcia wodą

Waterjet może ciąć prawie każdy materiał, czy to naturalny czy to wyprodukowany przez człowieka. Chwalą się tym wszyscy sprzedawcy maszyn do cięcia wodą. Rzadko jednak zwracają uwagę, że o opłacalności cięcia, zwłaszcza nietypowych materiałów, decyduje funkcjonalny i niezawodny software. Nie mówią też, że powinien być  wyposażony w biblioteki cięcia wodą.

Oprogramowanie optymalizuje czas samego cięcia i przede wszystkim determinuje czas przygotowania procesu cięcia. Dlatego oprócz sprawnego sterowania i przydatnych funkcji – jak moduł szybkich wycen czy nesting, tak ważną rolę pełnią biblioteki dot. cięcia materiałów. Zapisane są w nich parametry obróbki różnych surowców. Waterjet do kamienia powinien przede wszystkim zawierać informacje dot. obróbki różnych skał i konglomeratów oraz możliwość ich aktualizowania i rozbudowywania.

Biblioteki waterjet

Im więcej sklasyfikowanych pozycji w bibliotece, tym więcej nietypowych zleceń możemy wykonać od ręki. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, bo oprócz sprzedaży waterjetów, sami świadczymy usługi cięcia. Dlatego też oferujemy oprogramowanie posiadające najbardziej rozbudowane biblioteki cięcia wodą na świecie. Mało tego, nasze oprogramowanie umożliwia modyfikowanie istniejących bibliotek i tworzenie nowych.

Jeśli jakiegoś materiału nie ma na naszej liście, to należy wykonać testy. Pozwolą dobrać prędkość i pozostałe parametry tak, aby uzyskać zadowalającą jakość cięcia, nie niszcząc przy tym materiału. Wystarczy raz wykonać testy i korzystać z zapisanych ustawień cięcia za każdym razem gdy taki materiał do nas trafi. Możemy także szybko wycenić cięcie na podstawie wcześniej stworzonych bibliotek.

Cięcie wodą “szweda”

waterjet do cięcia kamienia - oprogramowanie z bogatymi bibliotekami cięcia wodą kamienia i innych materiałów

W naszym centrum cięcia po raz pierwszy zetknęliśmy się z czarnym granitem – według naszych znajomych kamieniarzy odmianą najbardziej „wredną” w obróbce. Wybierając „program do cięcia granitu” nie udało nam się uzyskać zadowalającej jakości.

Spowolniliśmy więc proces cięcia i za drugim razem otrzymaliśmy jakość krawędzi, którą Klient uznał za satysfakcjonującą. Następnie dodaliśmy do biblioteki pozycję „szwed” i teraz za każdym razem, gdy do nas trafi będziemy gotowi, żeby go odpowiednio potraktować.

Idealny waterjet do kamienia

Pomimo utartego przekonania w branży kamieniarskiej o przewadze maszyn do cięcia wodą o konstrukcji bramowej (takie też posiadamy w ofercie), uparcie obstajemy przy swoim. Idealny waterjet do kamienia jest jednoramienny, bo znacznie ułatwia ładowanie i zdejmowanie dużych i ciężkich slabów kamienia. Dodatkowo oddzielony od stołu roboczego korpus maszyny sprawia że cała mechatronika jest bezpieczna w trakcie załadunku i rozładunku.

Kolejną zaletą naszych waterjetów dla zakładów kamieniarskich jest głowica waterjet uchylna manualnie. Pozwala ona ciąć pod kątem kamień lub płytki, co bywa bardzo przydatne przy wielu zlecaniach wykończenia wnętrz czy budowli na zewnątrz. Oprogramowanie waterjet dołączone do naszych wycinarek wodnych może być także wyposażone w dodatkowy moduł – Tilemaker. Jest to niezastąpiony dodatek do tworzenia mozaik z kamienia i płytek. Gorąco zachęcamy wszystkich z branży kamieniarskiej do składania zapytań

Zapraszamy do wykonywania testów na naszej wycinarce wodnej waterjet. Jeśli ktoś Wam powiedział, że czegoś nie da się wyciąć, my chętnie to zweryfikujemy. Im bardziej wymagający materiał dostaniemy do eksperymentów, tym bardziej będziemy szczęśliwi i spełnieni!