cheap nfl jerseys

Najnowsze wpisy

Najnowsze wpisy

Granit granitowi nierówny, czyli biblioteki cięcia wodą i szybka wycena zleceń

Granit granitowi nierówny, czyli biblioteki cięcia wodą i szybka wycena zleceń

O tym, że waterjet może ciąć prawie każdy materiał, czy to naturalny czy to wyprodukowany przez człowieka, chwalą się wszyscy sprzedawcy maszyn do cięcia wodą. Rzadko jednak zwracają uwagę, że o opłacalności cięcia, zwłaszcza różnych nietypowych materiałów, decyduje w dużej mierze funkcjonalny i niezawodny software wyposażony w biblioteki cięcia wodą.

Oprogramowanie optymalizuje czas samego cięcia i przede wszystkim determinuje czas przygotowania procesu cięcia. Dlatego oprócz sprawnego sterowania i przydatnych funkcji – jak moduł szybkich wycen czy nesting, tak ważną rolę pełnią biblioteki dot. cięcia materiałów. Zapisane są w nich parametry obróbki różnych surowców.

Biblioteki cięcia wodą

Im więcej sklasyfikowanych pozycji w bibliotece, tym więcej nietypowych zleceń możemy wykonać od ręki. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, bo oprócz sprzedaży waterjetów, sami świadczymy usługi cięcia. Dlatego też oferujemy oprogramowanie posiadające najbardziej rozbudowane biblioteki cięcia wodą na świecie. Mało tego, nasze oprogramowanie umożliwia modyfikowanie istniejących bibliotek i tworzenie nowych.

Jeśli jakiegoś materiału nie ma na naszej liście, to należy wykonać testy. Pozwolą dobrać prędkość i pozostałe parametry tak, aby uzyskać zadowalającą jakość cięcia, nie niszcząc przy tym materiału. Wystarczy raz wykonać testy, a potem korzystać z zapisanych ustawień cięcia za każdym razem gdy taki materiał do nas trafi. Możemy także szybko wycenić cięcie na podstawie wcześniej stworzonych bibliotek.

Cięcie wodą „szweda”

W naszym centrum cięcia po raz pierwszy zetknęliśmy się z czarnym granitem – według naszych znajomych kamieniarzy odmianą najbardziej „wredną” w obróbce. Jak widać na przykładzie gwiazdy, wybierając „program do cięcia granitu” nie udało nam się uzyskać zadowalającej jakości.

Biblioteki cięcia wodą usprawniają cięcie waterjet, np. w czarnym granicie

Spowolniliśmy więc proces cięcia i za drugim razem otrzymaliśmy ładną, gładką krawędź, co widać w przypadku drugiego elementu. Następnie dodaliśmy do biblioteki pozycję „szwed” i teraz za każdym razem, gdy trafi do nas taki kamień będziemy gotowi, żeby go odpowiednio potraktować.

Testujemy waterjeta do obróbki szweda (czyli czarnego granitu) i tworzymy nowe biblioteki cięcia wodą.

Przy okazji zapraszamy do wykonywania testów w naszym centrum cięcia wodą. Jeśli ktoś Wam powiedział, że czegoś nie da się wyciąć, my chętnie to zweryfikujemy. Im bardziej wymagający materiał dostaniemy do eksperymentów, tym bardziej będziemy szczęśliwi i spełnieni…