Granit granitowi nierówny, czyli biblioteki cięcia wodą i szybka wycena zleceń

Biblioteki cięcia wodą

Im więcej sklasyfikowanych pozycji w bibliotece, tym więcej nietypowych zleceń możemy wykonać od ręki. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, bo oprócz sprzedaży waterjetów, sami świadczymy usługi cięcia. Dlatego też oferujemy oprogramowanie posiadające najbardziej rozbudowane biblioteki cięcia wodą na świecie. Mało tego, nasze oprogramowanie umożliwia modyfikowanie istniejących bibliotek i tworzenie nowych.

Jeśli jakiegoś materiału nie ma na naszej liście, to należy wykonać testy. Pozwolą dobrać prędkość i pozostałe parametry tak, aby uzyskać zadowalającą jakość cięcia, nie niszcząc przy tym materiału. Wystarczy raz wykonać testy, a potem korzystać z zapisanych ustawień cięcia za każdym razem gdy taki materiał do nas trafi. Możemy także szybko wycenić cięcie na podstawie wcześniej stworzonych bibliotek.

Cięcie wodą „szweda”

W naszym centrum cięcia po raz pierwszy zetknęliśmy się z czarnym granitem – według naszych znajomych kamieniarzy odmianą najbardziej „wredną” w obróbce. Jak widać na przykładzie gwiazdy, wybierając „program do cięcia granitu” nie udało nam się uzyskać zadowalającej jakości.

Biblioteki cięcia wodą usprawniają cięcie waterjet, np. w czarnym granicie

Spowolniliśmy więc proces cięcia i za drugim razem otrzymaliśmy ładną, gładką krawędź, co widać w przypadku drugiego elementu. Następnie dodaliśmy do biblioteki pozycję „szwed” i teraz za każdym razem, gdy trafi do nas taki kamień będziemy gotowi, żeby go odpowiednio potraktować.

Testujemy waterjeta do obróbki szweda (czyli czarnego granitu) i tworzymy nowe biblioteki cięcia wodą.

Zapraszamy do wykonywania testów na naszej maszynie do cięcia wodą. Jeśli ktoś Wam powiedział, że czegoś nie da się wyciąć, my chętnie to zweryfikujemy. Im bardziej wymagający materiał dostaniemy do eksperymentów, tym bardziej będziemy szczęśliwi i spełnieni…